Szkolenia pracownikow hotelu

Mianem dress code mieści się sposób, w który należy przygotować stylizację na dane spotkanie czy do konkretnego rodzaju pracy. Jeśli należy o spotkania, sprawa wygląda dość szybko. Na tak zorganizowanych zaproszeniach zawsze powinna stanowić podana informacja, jakiego ubioru oczekuje się od gości. W dobrym guście i oznaką szacunku do pana jest dopasowanie się do konkretnego dress code'u, dlatego, jeśli na zaproszeniu mamy zaznaczone, że dla przykładu dress code to total black, bardzo źle badanym będzie, jeśli dominująca część swej garderoby będzie w kolorze innym niż czarny. Jeśli a na zaproszeniu nie mamy stałe, w który sposób gospodarz chce, abyśmy się ubrali, zawsze lepiej jest zrobić strój popularny i wygodny.

Nie inaczej jest, jeżeli należy o dress code tłumaczeń ustnych. Ogólnie bierze się, że osoba bawiąca się tłumaczeniami ustnymi symultanicznymi czy też konsekutywnymi, powinna kojarzyć się swoim strojem do ogólnie przyjętych wartości w sztuki biurowej. Znaczy to, że nie tylko naszym przyzwyczajeniem oraz warsztatem bycia, ale i strojem powinna okazywać klientom szacunek. W sprawy ubioru mężczyzn, potrzeba jest odpowiednio prosta. Dress code tłumaczeń ustnych stanowi wtedy zestaw, najlepiej ciemny, ciemne buty i koszula, najlepiej biała, a tak uważana jest ponad niebieska i jasnoróżowa, koniecznie z dalekim rękawem. Do ostatniego odpowiadający krawat. Sprawa garderoby kobiet jest mało bardziej skomplikowana, jednak z różnej strony osoby w pewnym celu mogą sobie na dużo pozwolić. Należy ale przede każdym mieć o tym, że nasz czyń nie powinien stanowić wyzywający. Dlatego kobiety działające jako tłumacze, powinny wyposażyć swoją garderobę w inne elementy:

Spódnica – najlepiej granatowa lub czarna, na może w stonowanych kolorach i długością mało kilka centymetrów nad kolano, Marynarka – powinna pasować do spódnicy/spodni które założymy, jednak przede każdym należy zwrócić opinię na to, czy istnieje dużo dopasowana. Nie widać żyć ani za duża ani za wąska. Żyją tak zwane marynarki over size, ale pamiętajmy, że jest odpowiedź pomiędzy marynarką over size a marynarką o kilka rozmiarów za dużą, Koszula – tak samo jak w sukcesie koszuli męskiej, najlepiej biała, niebieska lub jasnoróżowa, Spodnie – w ostatnim zawodzie, tak jedno jak w każdej nowej pracy biurowej, kobiety mogą przechodzić w spodniach, aczkolwiek powinny obecne stanowić spodnie o kroju garniturowym, Szpilki – nie są niezbędne, jednak dodają elegancji. Oczywiście, gdyby nie są zbyt duże - optymalna wysokość to jakiś 7 cm.