Gaszenie pozaru bhp

https://neoproduct.eu/si/fresh-fingers-ucinkovita-resitev-proti-noznim-tonom/

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje wówczas największy także znacznie atrakcyjny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści z gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią planują. Wybór środka gaśniczego zależy od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze świetnie konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszystkiego co mówi z wodą. Z zmianie proszki gaśnicze są najszersze wykorzystanie. W zależności od posiadanego składu mogą stanowić zużywane do gaszenia prawie całych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z których najtańszy jest dwutlenek węgla, ekonomiczne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki oraz takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale realizuje nasze powołanie w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako sposób gaśniczy Podobne pracowanie jak woda jest para jako sposób gaśniczy (steam fire extinguishing). Prawdopodobnie żyć użytkowana w wypadkach płonięcia tych tychże materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą a wodą polega na ostatnim, że wodę można używać w każdym miejscu, a parę jedynie w oddzielnych pomieszczeniach o kubaturze nie korzystniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W większych mieszkaniach działanie pary składa się nieefektywne. Do pewnego gaszenia pożarów potrzebna stanowi nie tylko znajomość środków gaśniczych dobrych do innych substancji, a także podstawy ich wykorzystywania i dostarczania w rejon pożaru.